starcraft 2 strategy guide and video
Closed Thread + Post New Thread
Results 1 to 1 of 1

Thread: [Official] UEN Community League Season 1 Schedule and Match-Ups
  • Share This Thread!
    • Share on Facebook
    1. #1
      Member
      Join Date
      Jun 2011
      Posts
      53
      Downloads
      0
      Uploads
      0

      [Official] UEN Community League Season 1 Schedule and Match-Ups

      Group Stage
      Week 1: Saturday July 16, 2011 12:00am PST - Saturday July 23, 2011 12:00am PST. Starting map is MLG Xel' Naga Caverns.

      Group A: SKYDiceRace vs Aussie and RedXIII vs Waker
      Group B: Bwrx vs Spicykorean and Sunil vs AdjNoun
      Group C: IceCraft vs OneManZerg and Cazaril vs SIC
      Group D: ScvRush vs TestSubject and Flamga vs Zoky
      Group E: zLShootemup vs Speakyy and Moderas vs Jordynarz
      Group F: SilenTMoVe vs Treyr and AleXandAr vs GuanYu
      Group G: Ketroc vs Newspire and Slowbadon vs Keld
      Group H: MDMA vs GobHobbler and ZergOnly vs Potent
      Week 2: Saturday July 23, 2011 12:00am PST - Saturday July 30, 2011 12:00am PST. Starting map is MLG Shakuras Plateau.

      Group A: SKYDiceRace vs Waker and RedXIII vs Aussie
      Group B: Bwrx vs AdjNoun and Sunil vs Spicykorean
      Group C: IceCraft vs SIC and Cazaril vs OneManZerg
      Group D: ScvRush vs Zoky and Flamga vs TestSubject
      Group E: zLShootemup vs Jordynarz and Moderas vs Speakyy
      Group F: SilenTMoVe vs GuanYu and AleXandAr vs Treyr
      Group G: Ketroc vs Keld and Slowbadon vs Newspire
      Group H: MDMA vs Potent and ZergOnly vs GobHobbler
      Week 3: Saturday July 30, 2011 12:00am PST - Saturday August 6, 2011 12:00am PST. Starting map is MLG Metalopolis.

      Group A: SKYDiceRace vs RedXIII and Waker vs Aussie
      Group B: Bwrx vs Sunil and Spicykorean vs AdjNoun
      Group C: IceCraft vs Cazaril and SIC vs OneManZerg
      Group D: ScvRush vs Flamga and Zoky vs TestSubject
      Group E: zLShootemup vs Moderas and Jordynarz vs Speakyy
      Group F: SilenTMoVe vs AleXandAr and GuanYu vs Treyr
      Group G: Ketroc vs Slowbadon and Keld vs Newspire
      Group H: MDMA vs ZergOnly and Potent vs GobHobbler
      Play-Offs**
      Week 1: Saturday August 6, 2011 12:00am PST - August 13, 2011 12:00am PST. (Quarter-Finals)

      Week 2: SAT August 13, 2011 12:00am PST - SAT August 20, 2011 12:00am PST (Semi-Finals)

      Week 3: SAT August 20, 2011 12:00am PST - SAT August 27, 2011 12:00am PST (Grand Finals)

      ** I am looking to make the play-offs live if possible, but am considering the various issues involved: scheduling, potential stream cheating, etc. If the play-offs were to be live the tentative time for the matches would coincide with the broadcast schedule (starting at 5PM PDT on Saturdays).
      Last edited by MDMA; 07-17-2011 at 05:19 PM.
      MDMA.911
      Digg this Post!Bookmark Post in Technorati

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts